HURTOWNIA ATUT
LOKALNA PRASA I KLIENCI

  • Wszystko jak najbardziej w porządku. Pościele naprawdę super. Od kilku lat swój pensjonat zaopatruję tylko w Hurtowni ATUT.
  • Jestem bardzo zadowolona ze współpracy z Panem Darkiem. Towar jest bardzo dobrej jakości - moje Klientki są bardzo zadowolone. Gorąco polecam hurtownię ATUT. Pan Darek jest bardzo miły i stara się spełniać wszystkie prośby klienta. Współpracujemy już od ponad półtora roku i jeszcze nigdy się nie zawiodłam. Wszystko SUPER!!!
  • Bardzo pozytywne - wysoka jakość i atrakcyjność odzieży, którą zamówiliśmy - utrzymują się po wielomiesięcznym użytkowaniu. Nadal wszystko wygląda jak nowe i nieużywane. Dodatkowy plus - komunikacja, dostawa, krótkoterminowe zmiany- wszystko bardzo profesjonalnie i sympatycznie.

Hurtownia odzieży, która ma wiele atutów

Hurtownia Atut działa od ponad ćwierć wieku, czyli w naszym kraju jest rówieśniczką systemu wolnorynkowego. Zakupy robią tu nie tylko klienci z Koszalina, ale i z dużej części Pomorza. Wszystko zaczęło się zaraz po upadku komunizmu, gdy miałem tylko plecak i dwie torby. – Z takim wyposażeniem jeździłem wtedy bezpośrednio do producentów skarpet w Łodzi – mówi właściciel hurtowni Dariusz Guze.

– Miałem szczęście, bo pochodzę ze Zduńskiej Woli, duża część mojej rodziny zajmowała się produkcją odzieży, a na dodatek odkryłem, że choć z zawodu jestem elektrykiem, to mam smykałkę do handlu.

Łączność pokoleniowa

Z czasem nasz rozmówca przestał jeździć do Łodzi pociągiem, a zaczął samochodem. Początkowo był to maluch, który najpierw wzbogacił się o bagażnik na dachu, a następnie o przyczepkę. – Dziś większą część asortymentu dostarczają producenci – zaznacza pan Dariusz. Początki hurtowni to była ul. Szczecińska. W drugiej połowie lat 90. XX wieku firma przeniosła się na ul. Lnianą 11A, gdzie działa do dziś. Wspaniali pracownicy – podkreśla Grażyna Guze. Jakiś czas temu państwo Guze otworzyli też drugą placówkę, przy ul. Łużyckiej 44. – Punkt przy Łużyckiej pełni rolę czegoś w rodzaju sklepu osiedlowego i w zdecydowanej większości obsługuje klientów detalicznych – uśmiecha się pan Dariusz.

Duża część Pomorza

Hurtownia Atut na samym początku sprzedawała głównie skarpety i rajstopy. Dziś handluje właściwie całym asortymentem odzieży, a ponadto kołdrami, ręcznikami, pościelą, kocami i obrusami. Klienci detaliczni przychodzą do Atutu przez cały rok, a do tego hurtownia zaopatruje sklepy z Koszalina i okolic. Z tym tylko, że te okolice oznaczają takie m.in. miasta, jak Łobez, Świdwin czy Szczecinek. Druga kategoria klientów hurtowych to hotele i inne ośrodki turystyczne, akolejna to instytucje, jak wojsko czy ośrodki pomocy społecznej. – Bierzemy udział w wielu przetargach i często wygrywamy, jesteśmy dobrzy – bez fałszywej skromności mówi właściciel.